Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Bruslení mateřských škol

Ve spolupráci s Magistrátem města Olomouce - odborem školství a klubem HC Olomouc zajišťujeme již několikátým rokem výuku bruslení pro děti z mateřských škol. Děti vedou zkušení instruktoři, např. trenér přípravky a žáků HC Olomouc Slobodan Rusko nebo trenérka krasobruslení Lucie Šubová.

Doporučený věk, ve kterém by dítě mohlo začít s bruslením, jsou čtyři roky. Jako u ostatních sportů ale i zde záleží na fyzické zdatnosti dítěte, jeho psychických schopnostech a dalších faktorech. Není vhodné začátek výuky uspěchat, protože by se mohlo stát, že dítě od tohoto zimního sportu odradíte. Vždy je na rozhodnutí rodičů, kteří znají své dítě nejlépe, zda už nastal ten správný čas na výuku bruslení.

Začíná se tím, že se dítě nejdříve musí naučit na bruslích chodit a postavit na led. Je možné ho držet za ruku (nebo za obě ruce – z každé strany jeden dospělý). Postupně se učí stabilitě a správnému postoji (nohy mírně od sebe, lehce pokrčená kolena, mírný předklon, hlava zpříma a oči sledují led). Pak následuje přešlapování z nohy na nohu, odrážení, přenášení váhy a další.

Výuka bruslení v kurzu či individuální hodiny pod vedením odborníka mají přirozeně své výhody. Vztah dětí k „cizí“ osobě je zpravidla jiný než k rodičům – ten „správný“ respekt k trenérovi může výuku velmi usnadnit, neboť dítě je mnohem přístupnější a chová se jinak. Instruktor navíc zná přesný postup učení. Brzy pozná možnosti a schopnosti dítěte a dle nich může výuku přizpůsobit. Plusem je i fakt, že dítě se již od začátku učí správnou techniku.

Talentovaní kluci nebo holky mohou pokračovat v přípravce HC Olomouc, budou-li mít o to zájem. Rodičům těchto dětí rádi poradíme, pomůžeme s výběrem výstroje, případně je možné výstroj i půjčit.