Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

TĚLOCVIČNA 15. 12.

Wednesday, 18 October 2017 14:55

V pátek 15. prosince 2017 od 18:00 do 19:00 v Olomouci na třídě 17. listopadu 49 pokračují v areálu Střední průmyslové školy strojnické pravidelné tréninky v tělocvičně.

S sebou: fotbalový nebo jiný míč, florbalku, sportovní oblečení (teplákovou soupravu, tenisky s bílou podrážkou), pití a dobrou náladu.

Doprovod malých sportovců (rodiče) se po dohodě s trenérem může zapojit do práce-aktivity.

Náplní tréninku budou zejména různé sportovní hry.

Určeno pro všechny sportovce (nejen malé hokejisty) a věkové kategorie.

Sraz pro zájemce o trénink je nejpozději v 17:45 u vchodu do areálu školy, bránu potom odpovědná osoba zamyká a vstup už není možný.

Cena: 80 Kč/osoba

Přihlášky prosím posílejte e-mailem na This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it nebo sms na 608 255 886.

Tento termín je pravidelný po celou sezónu.

alt

 

 

Trénink na ledě 18. 10.

Monday, 16 October 2017 18:17

Další trénink na ledě bude opět ve středu, tj. 18. 10. od 18:00 do 19:00 v Prostějově.

Hráči budou ledě budou rozděleni do skupinek dle úrovně dovedností.

Téma tréninku 18. 10. pro mladší skupinu (cca 2009 a mladší): užité (hokejové) bruslení + vedení kotouče

Téma tréninku 18. 10. pro starší skupinu (cca 2008 a starší): užité (hokejové) bruslení + vedení kotouče, zakončení

Čas a místo: středa 18. října 2017 od 18:00 do 19:00 na ZS v Prostějově

Cena: 250 Kč / hráč, sourozenec 150 Kč

Trénink je určen hráčům ročníků 2004-2011.

S sebou kompletní výstroj, hokejku, dres a pití.

Přihlášky prosím posílejte e-mailem na This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it nebo sms na 608 255 886.

Těšíme se na vás.

Trenéři Lukáš Duba, Jakub Čuřík, Lubomír Korhoň, Stanislav Vohrabal a Pavel Musil.

alt

 

Kroměříž Cup 2017

Wednesday, 04 October 2017 10:32

Ve dnech 27. - 29. 12. spolupořádáme tradiční mezinárodní turnaj v Kroměříži.

Bližší informace v sekci turnaje.

 

Zajímavá novinka: vložky do bruslí POWERFOOT

Tuesday, 01 August 2017 20:22

Kanadské hokejové vložky do bruslí POWERFOOT nejsou klasické vložky pod chodidlo, ale nad nárt a prsty - do špičky bruslí.

Jak to funguje?

Vložka POWERFOOT zaplňuje záporný prostor ve špičce špičky na horní straně prstů. Tím se stabilizují prsty, čímž se zvyšuje stabilita nohy, kročejová síla a nakonec výkon skluzu. Hráči všech věkových kategorií a úrovně - mladí hokejisté, rekreační hokejisté i profesionální hráči - využívají tyto inovační hokejové vložky POWERFOOT.

Read more: Zajímavá novinka: vložky do bruslí POWERFOOT

 

Letní kemp je za námi

Tuesday, 25 July 2017 08:19

Letní hokejový kemp v Třinci je za námi. Byl jubilejní patnáctý, a tak bych chtěl v první řadě poděkovat všem dosavadním účastníkům a jejich rodičům. Bez Vás by naše snažení nemělo smysl.

Také všem trenérům bez výjimky, hlavně stálicím Stanislavu Vohrabalovi, Jozefovi Lucákovi, Daliboru Sedlářovi a Janu Daněčkovi, se kterými se společně léta snažíme pro mladé hokejisty udělat nezapomenutelný letní týden. Ať v Třinci, nebo předtím v Olomouci, Uherském Hradišti, Brumově-Bylnici a ve Znojmě.

Děkuji Ocelářům z Třince Dušanu Adamčíkovi a Marku Chmielovi, kteří nám poskytují perfektní podmínky na trénování. Kamarádům Darku Neralovi, Mladenu Jarčovovi, Matiji Ratkaji co ve mě vždy věřili.

A na závěr děkuji Jirkovi Dopitovi, legendě českého hokeje, který svojí účastí v Třinci pozvedl patnáctý ročník HTS Summer Hockey Campu o stupínek výš.

Slobodan Rusko

Fotky z kempu

Fotky z kempu - první den
Fotky z kempu - druhá část

   

K mimoklubovým aktivitám mladých hokejistů

Thursday, 29 September 2016 08:50

Velkou částí našich aktivit je pořádání soukromých kempů, tréninků a dalších akcí pro malé a mladé hokejisty, kteří mají chuť pracovat i mimo svůj mateřský klub. V této oblasti působíme už patnáctou sezónu, z původně téměř výlučně letních akcí se stává celoroční servis - rozhodli jsme se, že tuto sezónu nabídneme ve Šternberku hráčům v rámci Hockeytalentschool alespoň jeden trénink týdně zaměřený na hokejové dovednosti. Je přirozené, že o přínosu takových tréninků pro hráče jsme přesvědčeni. Ve všech špičkových hokejových zemích je tento druh mimo klubové aktivity vyhledáván a vítán. Na soukromé akce tohoto druhu dnes u nás i v zahraničí jezdí mnoho hráčů. Díky Bohu v naší zemi už dlouho v této oblasti existuje konkurenční prostředí, kvalita a cena rozhodují.

Také u nás postupně většina trenérů a funkcionářů v klubech pochopila, že tyto aktivity nijak nepodkopávají jejich práci. Naopak, vhodně ji doplňují, protože na klubovém tréninku není, zvlášť v našich finančních a časových podmínkách, možné se některým věcem věnovat podrobně, individuálně. Ať už jde o rozvíjení dovedností nejtalentovanějších, nebo naopak o dohnání handicapu hráčů, kteří jsou z jakéhokoliv důvodu pozadu.

Znovu zdůrazňujeme, že povinnosti v mateřském oddílu mají vždy přednost a v žádném případě nepodporujeme to, aby je hráči kvůli našim tréninkům zanedbávali! Dokonce se snažíme volit pro ně termíny mimo tréninkové dny v klubech, to je přirozené. Proto příliš nechápeme, že i dnes (i když v mnohem menší míře než dříve) narážíme u některých trenérů na odpor nebo nepochopení. Komu může vadit, že se někdo za své peníze a ve svém volném čase chce zlepšovat, zdokonalovat? Neuvědomují si totiž jedno: kdo orá pole mé, šetří pluh můj ;) Hráči se dovednostně zlepšují a nakonec i nešťastný trenér a jeho klub z toho těží.

Ještě názor odjinud: Mimoklubové aktivity a bravo Liberci či Pardubicím.

 

Aby vítězit chtěli hráči a ne trenéři

Wednesday, 28 September 2016 19:08

Původně jsem měl v úmyslu začít psát na jiné téma, ale zahlédl jsem na webu článek, na který mi to nedá nereagovat: Nenechte děti vyhořet! apelují veličiny. Hru nesmí ničit výsledky, tvrdí Lener. Nechme stranou osobu pana Lenera, ostatně nejde o jeho soukromé názory, ale o závěry semináře, který byl doprovodnou akcí Světového poháru a pod kterými jsou podepsány kapacity světového hokeje.

"Jde o problém všech zemí včetně Kanady a Ameriky. Pokud rychle nenastartujeme osvětu a nedokážeme přesvědčit rodiče či nevzdělané trenéry, bude to mít na hokej velmi negativní dopad."

O co vlastně jde? Samozřejmě o děti. Toho, co se děje, jsem sám svědkem. Téměř každý rodič, často ňouma, který v mládí maximálně hrál kopanou s partou kluků z paneláku, řeší to, jak na tom kdo z party šestiletých kluků hokejově, fotbalově nebo plavecky je. Poměřují si pindíky a léčí své nesplněné chlapecké sny a pošramocené ego.

To samé bohužel platí u mnoha (možná většiny) trenérů. K čemu jinému slouží to, pokud trenér rozebírá výsledky osmiletých dětí veřejně na webu a dokonce v případě prohry hledá (a nachází) mezi nimi viníky, než k masírování jeho ega? Následně frustrovaní rodiče vyvíjejí tlak na své děti a vše se ještě zintenzivňuje.

Read more: Aby vítězit chtěli hráči a ne trenéři

 

Do života: o sebevědomí

Wednesday, 14 September 2016 10:42

Názory na to, jak moc trénovat, kolikrát týdně nebo měsíčně a jak dávkovat zátěž ve které kategorii jsou pestré a výrazně se od sebe se liší. Trenéři a funkcionáři v klubech a také na svazové úrovni čím dál více mluví o tom, že v dnešním hokeji je třeba více tréninku na ledě i mimo led, než bylo třeba zvykem před lety. To nikdo nezpochybňuje: všichni úspěšní intenzivně cvičili, učili se u zapálených učitelů a byli v období svého rozvoje nadšeně podporováni rodinou. Ať už jde o vynikající sportovce nebo hudebníky.

Dnes se i díky internetu trenéři samostatně vzdělávají sledováním zahraničních tréninkových videí a studiem dalších materiálů na internetu. Přesto si dovolím tvrdit, že se ve vyspělém hokejovém světě trénuje lépe!!! V čem nejvíce ve výchově sportovců zaostáváme?

Existuje-li nějaký společný prvek pro týmové a individuální sporty, je to pozitivní motivační přístup a působení trenérů na děti i profesionály. Trenéři jsou vždy v dobré naladě, jsou nároční, ale zároveň přátelští, nejsou vulgární, ale dokážou zakřičet. V českých zemích se velmi často potýkáme s nízkým sebevědomím hráčů, malou bojovností nebo úzkostí, strachem ze selhání.

Typický americký sportovec - od nejnižších po elitní soutěže - těmito brzdami výkonu trpí v daleko menší míře či vůbec. Hlavním důvodem je americké školní, sportovní a pracovní prostředí, které je učebnicovou ukázkou výchovy k sebevědomí. Je to velký rozdíl proti podhodnocování českých dětí, které často trpí nedostatkem pochvaly, sebevědomí a bojového ducha. Trenér by měl většinu času v průběhu tréninku své svěřence chválit a povzbuzovat. Ve výsledku americký sportovec s horším technickým vybavením díky vysokému sebevědomí poráží lépe technicky nebo takticky připravené Evropany, kteří v okamžiku soutěže trpí nedostatečnou mentální odolností.

Zkrátka: trénink není jen o technickém provedení a zvládnutí předepsaných cvičení, ale i o přístupu k hráčům. Zvlášť u dětí, ale nejen u nich, by trenér/kouč měl být nejen odborník po sportovní stránce, ale také psycholog a především by měl být schopen empatie a pozitivního emočního působení na své svěřence.